XVI EKAG – EUROPEAN KIDS ATHLETISC GAMES 2021

W dniach 5-6 września, już po raz 16-ty, w czeskim Brnie odbywają się największe w Europie lekkoatletyczne zawody dla dzieci i młodzieży w wieku 11-15 lat „XVI EKAG – EUROPEAN KIDS ATHLETISC GAMES 2021”. Reprezentujący Polskę –  zawodnicy UKS Filipides Teresin, wywalczyli znakomite miejsca. I tak złoty medal na 1500m zdobył Mikołaj Olejnik (2007). Dodatkową nagrodą dla podopiecznego trenera Andrzeja Andryszczyka, poza zwycięstwem w zawodach, było poprawienie rekord mityngu, który od teraz wynosi 4:24.06!. W ślad starszego brata poszedł Filip Olejnik, który wynikiem 1:47.15 na 600m również zwyciężył J. Jedyna nasza lekkoatletka, startująca w gościnnym Brnie na 800m 2:27.12 – „Piękna Julia” Giejbatow – wróciła z brązowym medalem J J J. Tuz poza podium zameldował się Michał Lewandowski ale za to z dobrym wynikiem na 800m 2:16.89. Brawa dla zawodników, ich rodziców oraz koleżanek i kolegów z teresińskiego klubu, którzy razem tworzą wspaniałą lekkoatletyczną drużynę!