UKS Filipides nie schodzi z podium!

JEST JEST JEST! Tak można w skrócie podsumować ostatni występ naszych zawodników podczas Memoriału Hopfera w dniu 4.11.2023 r. w Parku Kultury w Powsinie. Zawodnicy wzięli udział w cyklicznej imprezie poświęconej pamięci redaktora Tomasza Hopfera – popularyzatora akcji Biegaj z Nami. W ramach biegu Memoriałowego prowadzone były również klasyfikacje Akademickie: Varosviada – Studentów Pierwszego Roku oraz I rzutu Akademickich Mistrzostw Warszawy i Mazowsza.

Wyznaczona trasa była bardzo trudna ze względu na wystające korzenie drzew, które trzeba było sprytnie omijać, miejscami wąska i błotnista, gdyż noc przed biegami padał ulewny deszcz. Zawodnicy stanęli jednak na wysokości zadania i mogliśmy oglądać pasjonujące biegi, w których każdy dawał z siebie 100%. Kilka z nich rozstrzygało się wręcz na kilkanaście centymetrów przed metą.

Podczas biegów obserwowaliśmy wielkiego sportowego ducha rywalizacji, usłyszeliśmy wspaniały doping, ze strony zawodników naszego klubu, jak i rodziców rozstawionych na trasie. Dziękujemy im za tak liczną obecność podczas tego biegu, gdyż dzięki nim możemy teraz pochwalić się dużą ilością zdjęć. 

Nasz klub reprezentowali:

– w kat. K 2014 i młodsi (ok. 400m) – Aniela Śniadoch – 4 miejsce.
– w kat. K 2013-2012 (ok. 800m) – Wiktoria Śniadoch – 1 miejsce oraz Zofia Seroczyńska – 7 miejsce.
– w kat. M 2011-2010 (ok. 1 km) – Filip Olejnik – 2 miejsce.
– w kat. K 2009 i starsi (2km) – Oliwia Rylska (2 miejsce), Oliwia Matyska (3 miejsce), Maja Kornatowska (7 miejsce), Kaja Walendziak (8 miejsce), Anna Walendziak (9 miejsce).
– w biegu głównym K (3km) – Dagmara Cybulska (1 miejsce), Klaudia Cybulska (4 miejsce).