Sezon przełajowy uważam za otwarty – Oliwia Rylska na podium!

W dniu 3.03.2024 r. odbyły się na warszawskim AWFie Mistrzostwa Warszawy i Mazowsza U12, U14 i U16 w biegach przełajowych . Konkurencja była bardzo silna, a trasa wcale niełatwa. Zawodnicy biegali swoje pętle w lesie, ale w trakcie trzeba było pokonać dość stromą górkę usypaną z piachu, która rozjeżdżała się pod stopami.

Na dystansie 1 km wystąpili: U12 – Maja Ciachowska, Hania Batory, U14 – Paulina Boryś, Jagoda Dzikowska, Błażej Gumiński, Jakub Pietz. Paulina Boryś wywalczyła 4 miejsce po bardzo trudnej końcówce biegu. Należy wspomnieć, że na tym dystansie w kategorii U14 pobiegło 99 zawodniczek.

Dystans 1,5 km pokonały dwie nasze młodziczki – Kaja Walendziak oraz Julia Wolska. Natomiast na 2,5 km oglądaliśmy Oliwię Rylską, Oliwię Matyskę oraz Maję Kornatowską. Serdeczne gratulacje składamy szczególnie Oliwii Rylskiej, która wywalczyła 3 miejsce na tym dystansie.