Półmaraton okraszony rekordem -Tomasz Mikulski w akcji!

W dniu 16 września 2023 w Michałowicach odbył się jubileuszowy, 5 Półmaraton „Lasy nad Utratą”.

Od samego początku na prowadzeniu znalazł się zawodnik UKS Filipides Teresin – Tomasz Mikulski, który tylko dublował na ścieżkach leśnych kolejnych biegaczy. Wszyscy zastanawiali się czy w samotnym biegu będzie w stanie utrzymać tempo i pobić rekord trasy wynoszący 1:15:24 z 2020 roku.

Niespodzianki nie było i biegacz z Kampinosu wygrał nad Utratą po raz trzeci w historii. Sensacyjny jest jednak jego czas 1:14:08, który na leśnej trasie wydaje się być mocno wyśrubowany.

W mediach społecznościowych zaraz po biegu Tomek napisał: „Po tym starcie tak sobie myślę, że fajnie jest wygrać, ale jeszcze fajniej jest pokonać samego siebie!!! Na to z kim przyjdzie walczyć na zawodach nigdy nie mamy wpływu (..) Wiem, że zawsze mógłby ktoś przyjechać mocniejszy dlatego najlepiej smakuje zwycięstwo ze sobą samym. Dziś takie zwycięstwo odniosłem, bo pobiłem własny rekord o ponad 1 minutę !!!”