Mazowiecki Cykl Biegów Przełajowych – Cross przez Mazowsze.

Mimo zmiennej aury pogodowej, skoków i spadków temperatury, nasi zahartowani sportowcy nie zwalniają tempa ani w trenowaniu ani w uczestniczeniu w zawodach, które w tym okresie w większości odbywają się w terenie. Zawodnicy UKS Filipides Teresin oraz sympatycy tego klubu pojawili się 28.10.2023 roku na Mazowieckim Cyklu Biegów Przełajowych – Cross przez Mazowsze. Był to bieg pod patronatem Burmistrza Miasta Kobyłka. Partnerem były Lasy Państwowe, natomiast wydarzenie zostało dofinansowane ze środków Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego. 

Tego dnia w Kobyłce młodzi sportowcy wzięli udział w biegach dziecięcych i młodzieżowych, po których odbył się bieg główny dorosłych na dystansie 5 km. Gościem specjalnym zawodów był Paweł Januszewski – olimpijczyk oraz jeden z najlepszych płotkarzy polskiej lekkoatletyki, Mistrz Europy z Budapesztu na 400m przez płotki.

Klub miał swoich reprezentantów we wszystkich kategoriach wiekowych. Wśród chłopców do lat 6 na dystansie 100m zwyciężył Jakub Kornatowski. Na dystansie 300m w kategorii 7-8 latki wystąpiły dwie zawodniczki: Natalia Piątkowska i Marcelina Rosa zdobywając swoje pierwsze doświadczenia w biegach. W kategorii dziewczynek lat 9-10 na dystansie 300m wystąpiły aż 4 reprezentantki, które znalazły się w czołówce biegu. Najmłodsza z nich Aniela Śniadoch zajęła 1 miejsce, Klara Lange – 2, Zofia Seroczyńska zameldowała się na 3 miejscu, a Natalia Dąbrowska była 5.

Kolejna kategoria to już młodzież w wieku 11-12 i bieg na ok. 0,6 km. Zawodnicy zostali wyprowadzeni w las, by tam rozpocząć swój morderczy bieg po piachu, miedzy gałęziami, po błocie i kałużach. Nasz klub reprezentowała Wiktoria Śniadoch, która wywalczyła w tym biegu 2 miejsce. W ostatnim biegu na 1 km, który również miał bardzo wymagającą trasę, w kategorii 13-15 lat wystąpili Oliwia Rylska (1), Oliwia Matyska(2), Maja Kornatowska(3) oraz Adrian Czułek (1).

Po biegach organizator zapewnił wszystkim ciepły posiłek, w postaci przepysznej grochówki, z której chętnie skorzystaliśmy, gdyż było bardzo zimno.. Dziękujemy, że mogliśmy być w Kobyłce i uczestniczyć w inauguracyjnym biegu rozpoczynającym Mazowiecki Cykl Biegów Przełajowych – Cross przez Mazowsze.