Mazowiecka Gala Mistrzów Sportu – Filipides z nagrodami!

28 marca 2024 r. na Stadionie Narodowym w Warszawie odbyła się Mazowiecka Gala Mistrzów Sportu 2024. Podczas wydarzenia Marszałek Województwa Mazowieckiego Pan Adam Struzik wręczył sportowcom oraz trenerom nagrody finansowe za osiągnięcia sportowe oraz szkoleniowe w 2023 roku. Uhonorowani zostali najlepsi zawodnicy Klubów Mazowieckich uczestniczących w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski i Mistrzostwach Polski Juniorów oraz Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży, a także Medaliści Mistrzostw Europy i Świata. W gronie 659 nagradzanych przez samorząd Mazowsza znalazło się 513 zawodników w dyscyplinach olimpijskich objętych Systemem Sportu Młodzieżowego,  a także 130 trenerów i 16 zawodników ze środowiska sportowców z niepełnosprawnościami. Na gali  nie zabrakło również znakomitych olimpijczyków: Grzegorza Skrzecza, Andrzeja Suprona, Mariana Woronina, Tomasza Majewskiego.

Wśród nagrodzonych znaleźli się również zawodnicy naszego klubu UKS FILIPIDES TERESIN:

Lena SuchowolakMistrzyni Polski U20 na dystansie 800m. Tytuł zdobyty podczas 77 PZLA Mistrzostwach Polski U-20 Lublin 2023. Lena wygrała pozostawiając za sobą wielkie nazwiska największych klubów w kraju.

Mikołaj Olejnik – Mistrz Polski U18 na dystansie 1500m. Tytuł zdobyty podczas 55 PZLA Mistrzostwach Polski U-18 w lekkoatletyce Chorzów 2023. Mikołaj wygrał po niezwykle zaciętej walce i efektownym finiszu z najlepszymi zawodnikami w Polsce. 

Trener Andrzej Andryszczyk otrzymał nagrodę za wybitne osiągnięcia szkoleniowe w roku 2023. Za swój wkład w rozwój naszych znakomitych zawodników.

Ogromne gratulacje dla wszystkich nagrodzonych!