Masowe biegi przełajowe LZS – Wolbórz 2023

W dniu  7.10.2023 r. w Wolborzu odbyły się długo wyczekiwane XXVIII OGÓLNOPOLSKIE MASOWE BIEGI PRZEŁAJOWEZRZESZENIA LZS im. Wojciecha Świątka. Nasz klub reprezentowało 9 zawodników, z których, aż 4 wywalczyło miejsca na podium!

W biegu najmłodszych dziewcząt na 0,6 km (rocznik 2013 i młodsze) wystartowała po raz pierwszy 9 letnia młoda zawodniczka Aniela Śniadoch. Zajęła 24 miejsce na 50 startujących zdobywając nowe umiejętności i bardzo cenne doświadczenie.

Kolejny bieg na 0,6 km to już rocznik 2012 i mocna reprezentacja klubu: Wiktoria Śniadoch i Pola Giejbatow. Dziewczęta rywalizowały w grupie 39 zawodniczek. Wiktoria wywalczyła 1 miejsce broniąc tym samym tytułu z zeszłego roku, natomiast Pola zdobyła wysokie 4 miejsce.

Do następnego biegu dziewcząt na dłuższym dystansie 1,5 km (połączonych roczników 2008 i 2009) przystąpiło 46 biegaczek. Na mecie jako 3 zameldowała się Oliwia Rylska, zostawiając daleko z tyłu wiele mocniejszych rywalek. 5 w biegu była Julia Giejbatow, 12 Oliwia Matyska, zaś Maja Kornatowska zajęła 22 miejsce. Zawodniczki swoim występem wypracowały dla klubu i województwa mazowieckiego cenne 127 punktów. 

Ostatni bieg, w którym klub UKS Filipides Teresin miał swoją reprezentację, to bieg roczników 2003 i starszych. Siostry Cybulskie – Dagmara i Klaudia zdeklasowały rywalki. Swój bieg na 4 km ukończyły odpowiednio na 1 i 2 miejscu. Należy podkreślić również, że był to bieg łączony mężczyzn i kobiet, w kategorii open zajęły 2 i 3 miejsce.

Paulina Boryś na co dzień zawodniczka UKS Bieniewiczanka wygrała swój bieg (w kategorii dziewcząt rocznik 2011 – 0,8 km) wzmacniając skład naszego klubu, co zaowocowało uzyskaniem łącznie 360 punktów, które dały nam 5 miejsce w klasyfikacji województw. 

Z Wolborza wracamy z medalami, ale przede wszystkim z doświadczeniem i dużą dawką pozytywnej energii !!