I bieg doliną rzeki Ochni – wygrywa Kamil Skorupa.

24.03.2024 r odbył się I Bieg doliną rzeki Ochni. Prawie 400 biegaczy i miłośników nordic walking wystartowało w wydarzeniu otwierającym jednocześnie tereny rekreacyjne nad Ochnią. Wśród uczestników była 100 dzieci, biorących udział w biegach na dystansach 100 i 200 metrów. Rywalizację poprzedziła wspólna rozgrzewka oraz oficjalne otwarcie Zielonej Osi Miasta.

Bieg główny wystartował punktualnie o 12:00. 250 zawodników rywalizowało na 10-kilometrowej trasie. Najlepszy okazał się  Kamil Skorupa zawodnik UKS Filipides Teresin, który pokonał trasę w czasie 34 min 43 sek.

Dodatkowo w Parku Nad Ochnią na wszystkich mieszkańców czekały różnego rodzaju atrakcje. Była strefa morsowania, stoisko Lasów Państwowych, które przygotowały gry i zabawy oraz stoisko Urzędu Miasta, gdzie można było przynieść zużyte baterie, by otrzymać za nie gadżety Kutna – Miasta Róż.

zdj. Organizatora