Aniela Śniadoch zdobywa srebrny puchar WLB!

W niedzielę 10.12.2023 r.  ponownie gościliśmy z naszymi najmłodszymi zawodniczkami na hali AWF w Warszawie podczas ostatniej już 10 rundy Warszawskiej Ligi Biegowej. WLB to cykl zawodów dedykowany dla dzieci i młodzieży w wieku 7-14 lat. Impreza ta jest poważnym wyzwaniem dla najmłodszych uczestników, gdyż oprócz radości biegania, uczy również systematyczności i cierpliwości w dążeniu do celu. Aby znaleźć się w klasyfikacji generalnej należało wziąć udział w 7 rundach. Udało się tego dokonać jednej z naszych zawodniczek – Anieli Śniadoch – która wywalczyła w biegu na 60 m, w swojej kategorii wiekowej – 9 latek – 2 miejsce i otrzymała wspaniały ogromny srebrny puchar. To doświadczenie na pewno doda Anieli skrzydeł i mamy nadzieję, że z chęcią będzie startować w barwach naszego klubu w kolejnym roku, już jako młoda zawodniczka kategorii U12. 

Tego dnia na hali pojawiło się kilka naszych dziewcząt, które próbowały swoich sił w biegach na 60m oraz 300m. Cieszą nas bardzo ich występy, gdyż z biegu na bieg obserwujemy postępy w szybkości, technice biegu oraz reakcji na starcie. Tego dnia naszą ulubioną liczbą było 4 i jesteśmy z niej bardzo dumni. Wracamy bogaci w przeróżne doświadczenia, bo każdy bieg był inny, każdy był nagrany, przeanalizowany i omówiony indywidualnie na miejscu z Trenerem. To był czas rozmów dzięki, którym zawodniczki wiedzą już nad czym mają pracować od nowego sezonu.

Na starcie pojawiły się:

  1. Wśród 9 latek – Aniela Śniadoch na dystansie 60 m, która zajęła 3 miejsce, a tuż za nią ze stratą 0,09 s  znalazła się Hanna Batory. Hania próbowała swoich sił również w biegu na 300m, w którym zajęła 5 miejsce z najlepszym dla siebie do tej pory rezultatem – 56.24. 
  2. Wśród 10 latek – na dystansie 60 m: Zofia Seroczyńska – 4 miejsce – 9.52 PB,  Maja Ciachowska – 10.06, Klara Lange, które wystartowała po raz pierwszy i ukończyła bieg z czasem 10.23. Po krótkiej przerwie dziewczęta podjęły również rywalizację na dystansie 300m. Maja uzyskała czas 57.06, natomiast Klara 58.56. Konkurencja w tej kategorii wiekowej była dość duża, gdyż łącznie wystartowało 22 osoby.
  3. Wśród 11 latek – na dystansie 60 m: Alicja Zborowska – 4 miejsce – 9.02 PB oraz Wiktoria Śniadoch – 5 miejsce – 9.09 PB.

Gratulujemy Wam występów, dziękujemy za poświęcony czas, wasze zaangażowanie oraz życzymy Wam dużo radości z biegania. Ale pamiętajcie dewizę Trenera – „Na końcu i tak liczy się wynik” :).