94 Mistrzostwa Polski w Biegach Przełajowych – Olesno 2022 – Złoto Elizy i srebro Leny!

W sobotę 26 listopada, w Oleśnie, odbyły się Mistrzostwa Polski w Biegach Przełajowych. Organizatorzy dobrze przygotowali trasę (pętla o długości 1km), płaską ale wymagającą. Po starcie zawodnicy pokonywali odcinek po łąkach i w lesie, po nierównym i grząskim terenie ze sztucznymi przeszkodami.
Zawodnicy UKS Filipides Teresin wracają z tych zawodów niezwykle podbudowani. Najbardziej cieszy forma jaką udało się zbudować na najważniejszą imprezę jesieni oraz dwa niezwykle cenne medale. Zdobyły je dwie fantastyczne dziewczyny: Eliza Galińska złoto U-18 na 3km i Lena Suchowolak srebro U-18 na 2km!. Obie miały trudne zadanie, ponieważ w ich biegach znalazły się medalistki Mistrzostw Polski i Europy. Smak rywalizacji w biegach przełajowych podczas MP poczuli również Ola Sokół 3km U-18 (52 miejsce) oraz Wiktor Sot 5km U-18 (17 miejsce).
W krajowym czempionacie, w których wystartowało blisko 600 zawodników do kategorii w ramach Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży przystąpiło 80 klubów a UKS Filipides Teresin sklasyfikowany został na 3 msc!!! Z roku na rok podnosimy swój poziom i dorównujemy najlepszym klubom w Polsce.

Dziękujemy za zdjęcie Elizy: Fot. Marek Biczyk