Wielka niespodzianka na Mistrzostwach Mazowsza U12-Aniela Śniadoch! SREBRO indywidualnie, BRĄZ w drużynowej sztafecie.

Piękny poranek, słoneczko, lekki wiaterek.. tak przywitał nas poranek 25.05.2024 r. Jak zwykle z rana zawodnicy rozjechali się w różne miejsca, by wziąć udział w zawodach lekkoatletycznych. Mała grupa dziewczyn z rocznika 2013 i 2014 zawitała na stadionie miejskim w Młodzieszynie, by tam wziąć udział w Mistrzostwach Mazowsza U12. Jakież było nasze zdziwienie, gdy już w południe okazało się, że: „MAMY MEDAL” i to nie byle jaki – SREBRNY. Aniela Śniadoch uzyskała ex-aequo 2 miejsce w skoku wzwyż. Mierząca 132cm wzrostu, niespełna 10 letnia dziewczynka przeskoczyła wysokość 115 cm i tak niewiele brakowało by uzyskać 120cm. Pokonała starsze od siebie i przede wszystkim wyższe zawodniczki, którym łatwiej skakać. Ale jak widać nie wzrost świadczy o dobrym skakaniu. Wybuch radości nastąpił ponownie za 2h, gdy zawodniczki wbiegały na metę kończąc sztafetę 4x100m. Sztafeta UKS FILIPIDES w składzie: Patrycja Kober, Maja Ciachowska, Aniela Śniadoch i Zofia Seroczyńska zdobyła BRĄZOWY medal z czasem 61,40. Dziewczęta po raz pierwszy oficjalnie wystąpiły w zawodach tego typu. Pokonały inne kluby, choć stawka była bardzo wyrównana i setne sekundy zaważyły o wygranej. W zawodach wystąpiły również dziewczyny w skoku w dal, biegu na 60m i 300m. Maja Ciachowska uzyskała swój życiowy rekord w biegu na 300m, z czasem 52,60 udało się wywalczyć 10 miejsce w ogromnej stawce osób startujących.
DZIEWCZYNYKI wielkie gratulacje! Trzymajcie tak dalej. Wielkie chwile jeszcze przed Wami!

Tymczasem w Łodzi tego samego dnia wystąpiły nieco starsze zawodniczki podczas Wojewódzkich Zawodów LDK (Łódzkie). Młodzież próbowała się w różnych dyscyplinach. Warto wspomnieć o tym, że Gabriela Rozbicka wyrównała swój rekord życiowy w biegu na 300m -44.25 oraz zaliczyła bardzo udane próby skoku wzwyż. Jagoda Dzikowska wspaniale pobiegła w biegu na 100m podczas którego uzyskała czas 13.85, a po finale biegów na 100m, stanęła na starcie biegu 300m osiągając bardzo dobry wynik 48,51. Wiktoria Śniadoch również wzięła udział w biegu na 300m i osiągnęła bardzo dobry wynik, jednak z powodu nadepnięcia na linie torów została po biegu zdyskwalifikowana i jej wynik nie będzie się liczył. Udane próby w biegu na 100m zaliczyły również: Alicja Zborowska, Zofia Bargieł oraz Marta Zaranowicz. Julia Wolska w biegu na 600m uzyskała 4 miejsce ze swoim rekordem życiowym 1:46.41. Pola Kuciak usykałą 125 cm skacząc wzwyż i choć po zawodach przyznała, że nie jest zadowolona, my się tym chwalimy, bo wiemy, że to nie jest taka prosta sprawa by tak skakać. 

Nie sposób nie zajrzeć na Stadion AWF w Warszawie, gdzie odbywały się Otwarte Mistrzostwa Warszawy U18 i U20. Inga Andryszczyk startowała w konkurencji rzutu dyskiem (1kg) uzyskała rekord życiowy rzucając na odległość 35.46 m. Weronika Zalewska po raz kolejny startowała w konkurencji trójskoku, w którym udało się wyskakać 8.96m. Paulina Boryś w biegu na 600m zbliżyła się do swojego rekordu osiągając czas 1:47.25, a Seweryn Bany pobił swój rekord życiowy w biegu na 400m – 54.97. 

Sezon w pełni, mnóstwo startów, a przed nami jeszcze więcej. Do zobaczenia za tydzień!