Weekend rekordów i medali, a to dopiero początek!

Wspaniałe wieści napłynęły z łódzkiego stadionu, gdzie 19.05 odbył się Mityng Kwalifikacyjny ŁOZLA 2024. Ponownie odnotowaliśmy kilka życiówek, co napawa wielką radością i nadzieją. Nasza młoda wschodząca gwiazda Daria Duda odpaliła rakiety w nogach i w biegu na 200m wykręciła czas 25,52 PB co dało jej 4 miejsce spośród 54 zawodniczek. W tym momencie Daria utrzymuje się w czołówce tabel PZLA. Jest 1 na Mazowszu i 4 w kraju w swojej kategorii wiekowej U16. Należy podkreślić, że Daria rywalizuje w tej kategorii z dziewczętami starszym od siebie o rok. Tym bardziej jest to dla nas wielka radość. Jest to czas dzięki, któremu Daria po raz kolejny „przyklepuje” swoją 2 klasę sportową. Tuż za Darią w biegu na 200m na 7 miejscu uplasowała się również ze swoją życiówką Barbara Bargieł 25,88. Daje to Basi na dzień dzisiejszy 2 miejsce na Mazowszu. Basia również jest rocznikiem młodszym w swojej kategorii U18. Jednak to nie koniec niespodzianek w tym dniu. Po raz pierwszy na dystansie 400m wystąpiła Oliwia Rylska i uzyskała czas 61.90. Daje to Oliwce w tym momencie 1 miejsce w tabelach PZLA na Mazowszu oraz 4 w kraju. Należy podkreślić, iż Oliwka jest w tym momencie również na 1 miejscu w tabelach PZLA w biegach na 600m z 3 klasą sportową. Oliwia Matyska ponownie poprawia swój rekord w biegu na 300m uzyskując czas 46,04 PB. Na 300m pobiegły również Anna Walendziak 48,51 oraz Kaja Walendziak 49,75. Po raz pierwszy w tym sezonie do walki w skoku wzwyż stanęła Gabriela Rozbicka. Osiągnęła 140cm co napawa wielką radością przed kolejnymi występami. Brawo dziewczęta! Trzymajcie tak dalej!

Podczas Otwartych Mistrzostw Warszawy U18 i U20 w dniach 18-19.05 – wystąpiła Lena Suchowolak, która bardzo dobrze weszła w sezon zwyciężając w swojej kategorii wiekowej. W zawodach wystąpił również Seweryn Bany, który po raz pierwszy wystartował na dystansie 400m i osiągnął czas 55:18. W biegu na 1500m pojawiły się na stadionie nasze seniorki, siostry Cybulskie. Dagmara była osobą rozprowadzającą bieg, a jej siostra Klaudia zameldowała się na 2 miejscu. Dla dziewczyn to był ostatni start w ramach przygotowania przed Akademickimi Mistrzostwami Polski 2024, które odbędą się już za tydzień w Białymstoku. Trzymamy za Was kciuki!

W dniu 18.05.2024 odbył się również w Warszawie XII Mityng Lekkoatletyczny organizowany przez UKS Gepard Warszawa. Dwukrotnie na najwyższym stopniu podium stanęła Gabriela Rozbicka -U16. Wygrała ona bowiem bieg na 60m w swojej kategorii wiekowej oraz skok w dal. W biegu na 60m w kategorii U12 – 2 miejsce zajęła Maja Ciachowska, a 3 miejsce jej klubowa koleżanka Zofia Seroczyńska. W tej samej kategorii wiekowej w skoku w dal Zosia zajęła 3 miejsce skacząc na odległość 3,93 m, natomiast Maja była 5, a Aniela Śniadoch zajęła 7 miejsce. W biegu na 60 m U14 i w skoku wzwyż wystartowała Wiktoria Śniadoch, która zajęła 5 miejsce w obydwu konkurencjach. Natomiast w biegu na 300m w kategorii U16 zwyciężyła Anna Walendziak, a jej siostra Kaja Walendziak zajęła 2 miejsce. Wielkie gratulacje dla wszystkich!

19 maja 2024 r. zawodniczka Maja Kornatowska wzięła udział w X Biegu Kwitnących Ogrodów organizowanych przez Nadleśnictwo Płońsk. Maja zdobyła 3 miejsce w biegu na 800m.

Cieszymy się waszymi startami i działamy dalej!