Tomasz Mikulski zwycięzcą 40 Półmaratonu Szlakiem Walk nad Bzurą !!

Zwycięzcą 40. Półmaratonu Szlakiem Walk nad Bzurą został Tomasz Mikulski. Zawodnik UKS Filipides Teresin pokonał 21097 metrów w rewelacyjnym czasie 1 godziny, 13 minut i 31 sekund. Bieg odbył się w niedzielę 10 września. Na trasie między Kamionem i Sochaczewem rywalizowało łącznie 160 zawodników.

Start oficjalny poprzedziła runda honorowa. Zawodnicy pokonali jedno okrążenie bieżni stadionu przy ul. Warszawskiej 80. Wszystkich uczestników przywitali Anna Pawłowska, dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Sochaczewie, radni miejscy Arkadiusz Karaś i Edward Stasiak, a także naczelnik Wydziału Sportu i Organizacji Pozarządowych Agata Kalińska. Wydarzenie poprowadził Marcin Odolczyk.

„Dziś było gorąco. Biegło mi się w sumie dobrze. Tydzień temu trochę się pochorowałem i złapała mnie grypa, więc w tym tygodniu nie trenowałem. Mój czas to 1 godzina, 13 minut i 31 sekund. Obiektywnie jestem zadowolony z tego wyniku ” – mówi pierwszy na mecie Tomasz Mikulski, który zbudował dużą przewagę nad resztą stawki. 

Zwycięzca wspomniał także o organizacji 40. Półmaratonu Szlakiem Walk nad Bzurą i swoich planach na bliższą i dalszą przyszłość.

„Na punktach była woda, a strażacy zapewnili kurtyny wodne na trasie, więc organizacyjnie było jak zawsze fajnie. W tym roku przygotowuję się do maratonu w Poznaniu, więc tu chciałem pobiec mocniej. W planach także kolejne starty górskie, ale to już bardziej w przyszłym roku”- dodaje Tomasz Mikulski z UKS Filipides Teresin, który zwyciężał w tej imprezie także w 2021 roku.

GRATULUJEMY!!