Podwójny akcent w szatfetach!

W miniony weekend – 9 maja odbyły się Mistrzostwa Polski w sztafetach nieolimpijskich. Zawody w Słubicach miały w programie te konkurencje sztafetowe, które nie są w programie największych imprez. O tytuły mistrzów Polski – oficjalnych, pod sztandarem PZLA – rywalizowały kluby z całej Polski. Łącznie we wszystkich biegach wzięło udział ponad 600 zawodników. Nasz klub wystawił, aż dwa składy w sztafecie: 4x200m w kategorii U16 oraz 4x600m MIX U16. Nasi zawodnicy zmagali się nie tylko z innymi uczestnikami biegu, ale również z własnymi, dużymi emocjami, które wiązały się z nie zawsze sprawiedliwymi decyzjami sędziowskimi.

Z tej wielkiej imprezy przywozimy ogromne doświadczenie oraz nadzieje na przyszłość. Konkurencja była ogromna i a walka zacięta do ostatnich centymetrów, o czym świadczy fakt, iż między 4 a 7 miejscem różnice czasowe nie sięgały nawet 1 sekundy w biegu 4x200m. Sztafeta w składzie: Jagoda Dzikowska, Zofia Bargieł, Klara Wachta i Wiktoria Śniadoch zdobyła 7 miejsce spośród 19 sztafet, które zdecydowały się wystąpić. Dziewczęta wykręciły czas 1:49,78. Dla dwóch zawodniczek, to nie był koniec zmagań, bowiem po 5h ponownie musiały być gotowe do startu, by wraz z chłopakami pobiec w sztafecie mieszanej 4x600m. Błażej Gumiński, Klara Wachta, Wojciech Kuśmirek i zamykająca bieg Wiktoria Śniadoch zdobyli ponownie 7 miejsce. Oj dużo rozmów odbyło się po biegu, by opanować emocje, które udzielały się każdemu. Po analizie wszystkiego wysnuto jeden, ważny wniosek: „Jedziemy tam za rok – po medal!”