Podsumowanie roku pracy zawodników UKS Filipides Teresin.

To jest ten jeden dzień w roku, kiedy trenerskie motto: „Trening święta rzecz” – musi ustąpić miejsca innym wydarzeniom. To jest ten dzień, w którym możemy zobaczyć wszystkich zawodników w zupełnie innej odsłonie. Już nie stroje sportowe, kolce, buty do biegania… To jest ten dzień, w którym z wielką dumą możemy posłuchać o rocznych osiągnięciach klubu, o ilości zdobytych medali, planach rozwoju na kolejny rok. Ten jest ten dzień, na który czeka każdy zawodnik. A zatem przeżyjmy to jeszcze raz!

W najważniejszym rankingu współzawodnictwa sportowego młodzieży SSM w Polsce, UKS Filipides w roku 2023 zajął:
–> 55 miejsce w kraju
–>3 miejsce w województwie!!! – zaraz za największymi i najliczniejszymi klubami: RTL Optima Radom i AZS AWF Warszawa, zostawiając za sobą takie kluby jak: MKS Bank BS Płońsk, KS Warszawianka, AKL Ursynów, OKS SKRA Warszawa, Kondycja Piaseczno, RK Atlethics, OKLA Ostrołęka  i wiele wiele innych.

Za sprawą naszych wspaniałych zawodników zdobyliśmy w tym roku łącznie 21 MEDALI!!

Medale Mistrzostw Polski:

 •  ZŁOTE (3):
Lena Suchowolak – MP U20 Lublin – 800m,
Mikołaj Olejnik – OOM U18 Chorzów – 1500 m,
Mikołaj Olejnik – MP LZS U18 w biegach przełajowych Stargard – 2 km, 

 • SREBRNE (8):
Lena Suchowolak – HMP U20 Rzeszów – 1500m,
Eliza Galińska – HMP U18 Rzeszów – 2000m,
Mikołaj Olejnik – HMP U18 Rzeszów – 1000m,
Lena Suchowolak – MP LZS U20 w biegach przełajowych Stargard – 2km,
Lena Suchowolak & Mikołaj Olejnik – MP Sztafet Słupsk – 2x2x400m,
Regina Brudny – MP LZS U18 Piła – 1500m,
Lena Suchowolak – MP U20 w biegach przełajowych Drzonków – 2km,
Mikołaj Olejnik – MP U18 w biegach przełajowych Drzonków – 3km.

Medale rangi Mistrzostw Polski:

   •  ZŁOTE (4)
Wiktoria Śniadoch – Halowy Memoriał Ireny Szewińskiej Toruń U12 – 600m,
Daria Duda – LDK Leszno U14 – 300m,
Daria Duda – LDK Hala Spała U14 – 300m (Nieoficjalny halowy rekord Polski),
Wiktoria Śniadoch – LNO Toruń U12 – dwubój (600m i wzwyż).

   • SREBRNE (2)
Daria Duda & Wiktoria Śniadoch & Adrian Czułek – LDK Leszno – sztafeta 8x200m,
Daria Duda & Wiktoria Śniadoch – LDK Hala Spała – sztafeta 8x200m.

 •  BRĄZOWE (3) 
Julia Giejbatow – Halowy Memoriał Ireny Szewińskiej Toruń U16 – 1000m
Pola Giejbatow – Halowy Memoriał Ireny Szewińskiej Toruń U12 – 600m
Filip Olejnik – Halowy Memoriał Ireny Szewińskiej Toruń U14 – 600m

Składamy jeszcze raz serdeczne gratulacje i zarazem podziękowania, że dzięki Wam Drodzy Zawodnicy możemy cieszyć się jako klub taką ilością medali. Pamiętajmy jednak, że to nie wszystko, gdyż Nasi zawodnicy wystąpili w wielu zawodach różnej rangi, z których przywieźli mnóstwo medali, ale nie tylko medali. Przywieźli przede wszystkim to najważniejsze, czyli cenne doświadczenie płynące z możliwości startu. Niezmiernie ważny jest ten nieustający, niegasnący zapał, który pcha wszystkich do tego by startować, by próbować mierzyć się z rywalami, ale również, a może przede wszystkim z samym sobą. Poprzez systematyczną pracę możemy podnieść wydolność organizmu, ulepszać swoją technikę, lecz w dużej mierze nastawienie psychiczne decyduje o tym, czy zdołamy wygrać z samym sobą, a nie z innymi. Możemy zająć ostatnie miejsce w zawodach, ale jeśli będzie to zwycięstwo nad samym sobą, to jest to kolejny powód do dumy. Tych powodów do dumy w trakcie roku było bardzo dużo i to nas ogromnie cieszy i pozwala mieć nadzieję, że możemy osiągać jeszcze więcej jako klub.

Nie było by zawodników, nie było by również rodziców na tej klubowej uroczystości, gdyby nie Prezes a zarazem Trener naszego klubu – Andrzej Andryszczyk wraz z całą ekipą współpracujących Trenerów. Nie obyło się zatem bez podziękowań dla tych, którym się to należy. Jedna z naszych zawodniczek – Oliwia Matyska, napisała na tę okoliczność specjalny wiersz, którym się dzielimy.

„Cofnijmy się w czasie do dziejów antycznych
W to surowe życie i mało liryczne.
Droga skalista, mocno słońce praży,
A po niej Grek młody biegnie
I o zwycięstwie marzy
Już zmęczenie czuje i ból umysł zwodzi,
Biegnie Filipides i z drogi nie schodzi.
Ciało kurz otulił, dokucza pragnienie
Trzyma się atleta – jest cel do spełnienia
Po długich godzinach do mety dociera
Lecz los był okrutny – na mecie umiera.
I choć życie poświecił pamięć o nim żyje.
W każdym kto przyjemność w bieganiu odkryje.
Kto w ten czas uwierzył w taką to nowinę,
że Grek na Mazowszu będzie miał rodzinę?
Ciężko trenujemy, daleko mierzymy
Bo jak Filipides w zwycięstwo wierzymy.
Wiemy też co nieco o sukcesów cenie
Kiedy brak już siły i męczy zmęczenie,
Kiedy ciało nie słucha, a umysł pogania,
Kiedy mama krzyczy jeszcze ciut kochanie,
Kiedy Ty przegrywasz i łzy palą oczy,
i kiedy już wygrywasz i szczęście zamroczy
i dopiero wtedy wiesz, jak się walczyło,
cicho sobie szepczesz: warto, warto było.
I wtedy w serduchu smak zwycięstwa czujesz,
sukces Cię napędza i więcej trenujesz.
Tak rodzi się siła Klubu Filipidesa
Sławnego syna Grecji, brata Homera i Archimedesa.”

Podsumowanie kolejnego roku pracy UKS Filipides Teresin zakończyło się bardzo smacznym poczęstunkiem przygotowanym przez „klubowych” rodziców. Kuluarowym, sympatycznym rozmowom nie było końca…ale to już zostawimy dla siebie. 🙂