Olimpiada małego lekkoatlety! Równaj do najlepszych!

Olimpiada małego lekkoatlety! Równaj do najlepszych!, odbyła się 28 maja 2022 r. na stadionie im. Stanisława Wójcika w Teresinie i mimo kapryśnej pogody okazała się bardzo udana! Zawody otworzył Wójt Gminy Teresin Pan Marek Olechowski, Przewodniczący Rady Gminy Pan Bogdan Linard oraz gospodarz obiektu Dyrektor GOSiR Pan Krzysztof Walencik. Ponad 300 startujących oraz prawie 700 osobostartów czyni teresińskie zawody największą imprezą w kraju dla tej grupy wiekowej. Doskonała organizacja w poprzednich edycjach przyciągnęła nie tylko lekkoatletów z całego Mazowsza, ale również z ościennych województw tj. z łódzkiego i kujawsko-pomorskiego. Zawodnicy rywalizowali w takich konkurencjach jak: skok wzwyż, skok w dal, bieg przez płotki, chód sportowy, pchnięcie kulą oraz dystanse płaskie 100, 300, 600 i 1000m. Teresińską gościnność oraz organizację chwalił nie tylko Pan Robert Korzeniowski – mistrz olimpijski w chodzie i Pan Grzegorz Gajdus – rekordzista polski w maratonie, ale również Pan Michał Dworczyk, Szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, który przyjechał kibicować swojemu synowi. Miłym akcentem było pojawienie się Pana Jerzego Bluszcza (kibicującego swojemu wnukowi), który równo 50 lat temu – 28.05.1972 r. zajął 1 miejsce w skoku w dal mężczyzn, z wynikiem 7,08m na Wojewódzkich Mistrzostwach LZS w lekkiej atletyce organizowanych na stadionie GOSiR w Teresinie. Najważniejsza jest jednak opinia głównych aktorów wydarzenia czyli zawodników, a to było widać na uśmiechniętych buziach!

Organizatorem imprezy byli: Gmina Teresin, GOSiR w Teresinie, Warszawsko – Mazowiecki Okręgowy Związek Lekkiej Atletyki oraz Uczniowski Klub Sportowy „Filipides”.

Dziękujemy Panu Adamowi Orlińskiemu Wiceprzewodniczącemu Sejmiku Województwa Mazowieckiego, Panu Łukaszowi Gołębiowskiemu Radnemu Sejmiku Województwa Mazowieckiego, Przewodniczącemu Rady Gminy Panu Bogdanowi Linardowi, Wójtowi Gminy Teresin Panu Markowi Olechowskiemu, Dyrektorowi GOSiR Panu Krzysztofowi Walencikowi, Dyrektorowi GZGK Panu Markowi Jaworskiemu i Dyrektorowi Teresińskiego Ośrodka Kultury Panu Mariuszowi Cieśniewskiemu oraz Pani Halinie Ziółkowskiej i firmie BAKOMA za wsparcie organizacji całego przedsięwzięcia. Wielkie słowa uznania należą się wszystkim sympatykom UKS Filipides, Rodzicom i Zawodnikom Klubu, bez zaangażowania których to wydarzenie nie mogłoby się odbyć na tak wysokim poziomie. Jesteście niezastąpieni!

Dziękujemy za wsparcie Samorządu Województwa Mazowieckiego, Gminie Teresin, GOSIR Teresin, GZGK, TOK, Warszawsko-Mazowieckiego Okręgowego Związku Lekkiej Atletyki. Ogromne podziękowania kierujemy również do naszej lokalnej Policji, oraz zawsze gotowego do pomocy ratownika medycznego Pana Adriana Bylickiego, służb które pilnowały by impreza przebiegała bezpiecznie.

Zadanie publiczne pn. “Olimpiada małego lekkoatlety. Równaj do najlepszych” sfinansowano ze środków z budżetu Województwa Mazowieckiego.