Mistrzostwa Polski U-16 w Lekkiej Atletyce – Lublin 2022 – Złoto Mikołaja i Brąz Reginy!

W dniach 24-25.09.2022 w Lublinie odbyły się PZLA Mistrzostwa Polski U16 potocznie zwane Małym Memoriałem Janusza Kusocińskiego. Do Lublina przyjechało ponad tysiąc zawodników z całej Polski, urodzonych w latach 2007-2008, by rywalizować w aż 36 konkurencjach. W gronie najlepszych w kraju zawodników z minimami na MP znalazło się troje zawodników UKS Filipides Teresin: Julia Giejbatow, Regina Brudny i Mikołaj „Miko” Olejnik. Niezmiernie cieszy nas, że nasi młodzi lekkoatleci dali nam powód do dumy, ponieważ trzeci rok z rzędu wrócili z aż dwoma medalami, tym razem wywalczonymi na 1000m: Regina Brudny zajęła 3 miejsce z wynikiem 3:02.33 PB (przeogromna to była niespodzianka w wykonaniu tej cichej, spokojnej dziewczyny!:)) a lider krajowych tabel na 1000m w U16 – Mikołaj „Miko” Olejnik dopingowany przez obecną na trybunach rodzinę i wspierających go kolegów w klubu, niczym profesor rozegrał swój bieg i został Mistrzem Polski z czasem 2:37.81!!!. Również Julia Giejbatow zasługuje na słowa uznania za wywalczone 19 miejsce na 2000m!

Fot. Tomasz Kasjaniuk