Mistrzostwa Polski LZS w biegach przełajowych – Żerków 2022

Blisko 400 zawodników wystartowało w Mistrzostwach Polski Krajowego Zrzeszenia LZS w Biegach Przełajowych, które 5 marca odbyły się na malowniczych trasach w wielkopolskim Żerkowie. Mocno obsadzone zawody będziemy wspominać pozytywnie i chętnie wrócimy tam za rok. W klasyfikacji klubowej zawodnicy UKS Filipides Teresin zajęli świetne drugie miejsce (ustępując tylko zawodnikom ULKS Talex Borzytuchom)oraz w znaczący sposób przyczyniliśmy się do zdobycia również drugiego miejsca przez województwo Mazowieckie. A teraz do rzeczy. Ogromną niespodziankę sprawiła nam Julia Giejbatow, która na dystansie 1,5km wywalczyła wicemistrzostwo kraju. Ta niezwykle ambitna i utalentowana dziewczyna wzbiła się na wyżyny swoich możliwości, ścigała się przecież z o rok starszymi od siebie koleżankami… i jest srebroJ. Kolejny medalista to Mikołaj Olejnik. To zawodnik nieobliczalny. Ileż przynosi nam radości swoimi startami :). W zeszłym roku drugie miejsce na MP w Karpaczu na 2k. W tym roku wygrał Memoriał Ireny Szewińskiej no i teraz potwierdził swoje apetyty na zawodach rangi mistrzowskiej. Na koniec ściganie trochę „siostrobójcze” 🙂 ale co zrobić kiedy w kategorii U18 mamy dwa wielkie nazwiska? Eliza Galińska to złota medalistka i rekordzistka Polski na 2000m U16, Lena Suchowolak to trzykrotna Mistrzyni Polski na 600m! Obie utalentowane, obie piękne, obie ambitne i obie o wyjątkowych charakterach. Dziewczyny potrzebowały udanych mocnych zawodów. I udało się! Po pojedynku wytrzymałości i szybkości zwycięsko wyszła ta pierwsza. Ale cieszymy się tak samo :). Tak samo cieszy postawa pozostałych zawodników startujących tego dnia w Żerkowie. Pola Giejbatow dzielnie walczyła z rosłymi dziewczynami o trzy lata starszymi. Filip Olejnik pobiegł na piątkę i był piąty. A Michał Lewandowski zrobił kawał dobrej roboty i przede wszystkim świetny trening.