Mistrzostwa Mazowsza w Lekkiej Atletyce U14 – relacja

27 maja 2023 r. na Stadionie im. Stanisława Wójcika w Teresinie, przy sprzyjającej zawodnikom pięknej, słonecznej pogodzie, odbyły się Mistrzostwa Mazowsza U14 w lekkiej atletyce.

360 startujących młodych lekkoatletów oraz 709 osobostartów czyni z teresińskich zawodów jedną z największych imprez w kraju dla tej grupy wiekowej, a na pewno największa w dwustuletniej historii Teresina. Doskonała organizacja poprzednich edycji przyciągnęła do na Stadion im. Stanisława Wójcika wiodące kluby z całego Mazowsza. To wielka zasługa Andrzeja Andryszczyka – organizatora imprezy i trenera teresińskiej sekcji lekkoatletycznej.  Nie zabrakło wśród nich gospodarzy – zawodników UKS Filipides. Młodzi sportowcy rywalizowali w takich konkurencjach jak: skok wzwyż, skok w dal, bieg na 80 m przez płotki dziewcząt i 100 m przez płotki chłopców, chód sportowy, pchnięcie kulą oraz dystanse płaskie 100, 300, 600 i 1000 m. Teresińską gościnność oraz perfekcyjną organizację chwalili zarówno zawodnicy jak i trenerzy.

– Padło aż 6 rekordów. Niewiele zabrakło także do rekordu kraju w jednej z rozgrywanych kategorii. Jeśli zaś chodzi o moich podopiecznych, to w mityngu wystartowało ich dwoje. Daria Duda w eliminacjach ustanowiła rekord mistrzostw na 300 m z czasem 42,11. Do niej należy obecny rekord sezonu w Polsce, czyli 42,02. Trochę zabrakło, ale i tak było świetnie. A korzystając z okazji, pragnę podziękować wszystkim sympatykom UKS Filipides, rodzicom i zawodnikom naszego Klubu, bez zaangażowania których to wydarzenie nie mogłoby się odbyć na tak wysokim poziomie. Jesteście niezastąpieni! – komentuje Andrzej Andryszczyk.

Zadanie publiczne pn. „Mistrzostwa Mazowsza w Lekkiej Atletyce U14” sfinansowane ze środków z budżetu Województwa Mazowieckiego”