Mistrzostwa Mazowsza w biegach przełajowych

Niesieni dobrymi startami na bieżni oraz dobrze przetrenowanej jesieni i obozie w Borowicach, zawodnicy UKS Filipides Teresin świetnie zaprezentowali się podczas Mistrzostw Mazowsza w biegach przełajowych. Z zawodów, które kolejny raz odbyły się na terenie warszawskiego AWF-u wracamy zadowoleni i przekonani, że praca idzie w dobrym kierunku. W pierwszym biegu na dystansie 1 kilometra wystartowali najmłodsi zawodnicy z kategorii U12 i U14. Wśród dziewcząt znakomicie zaprezentowały się Julia Giejbatow, Maja Łuczko, Basia Bargieł oraz Pola Giejbatow. Julka i Majka rywalizowały z o rok starszymi koleżankami a mimo to zajęły miejsca na podium, odpowiednio drugie i trzecie. Basia również zajęła wysokie miejsce choć jest sprinterką;). Dostarczycielką emocji była Pola, która w kategorii U12 dobiegła jako szósta choć jej rywalki były trzy lata starszeJ. W kategorii U14 chłopców wygrał lider list krajowych na 1000m – Mikołaj Olejnik. „Miko” prowadził wyraźnie od startu do mety. Na dobrym piątym miejscu dobiegł Michał Lewandowski. W kategorii U12 na pudełko wskoczył Filip OlejnikJ. Z kolei kategoria U16 dziewcząt to całkowita dominacja teresińskich lekkoatletek – królowe są tylko dwie ;). Na kilometrze nie miała  sobie równych Lena Suchowolak – liderka list światowych U16 na 600m. Na dwa razy dłuższym dystansie wygrała Eliza Galińska –  ale to przecież tegoroczna mistrzyni i rekordzistka Polski na 2000m!. Z dobrej strony pokazała się Maja Słowińska dobiegając na piątej pozycji. Panowie z U16 tym razem wylądowali na czwartych miejscach. Wiktor Sot w biegu na dwa a Piotr Kleczewski na trzy kilometry. Nasi juniorzy młodsi (Karolina Szklarska i Damian Pietruszewski) również poza podium. Mieli oni trudne zadanie, ponieważ rywalami była czołówka krajowa (Zuzia Bronowska czy Kasia Napiórkowska to klasa sama w sobie). Wszyscy wracamy z tarczą!!!