Mistrzostwa Mazowsza U14 w Lekkiej Atletyce w Teresinie!

W dniu 15.06.2024 r. stadion im. Stanisława Wójcika w Teresinie przeżywał jak co roku wielkie oblężenie. To za sprawą wspaniałych zawodów jakie mieliśmy okazję organizować. Po raz kolejny na teresińskiej ziemi odbyły się Mistrzostwa Mazowsza kategorii U14 współorganizowane przez: WMOZLA, Gminę Teresin, GOSiR Teresin oraz nasz klub UKS Filipides Teresin. Do zawodów zgłosiło się 319 osób, które rywalizowały w 10 konkurencjach.

Zawody rozpoczęły się dość mało obleganą konkurencją jaką jest chód. Na stadionie gościliśmy m.in. Pana Roberta Korzeniowskiego wraz ze swoimi podopiecznymi z klubu RK Athletics Warszawa. Nasze znakomite młode zawodniczki miały do pokonania dystans 2000m, a zawodnicy nieco więcej, bo 3000m. Oczywiście padły rekordy życiowe, była radość i ogromne uśmiechy na twarzach.

Po trudach chodziarzy do startu przystąpiły dziewczęta w biegu przez płotki na 80m, a zaraz po nich chłopcy w biegu na 100m. To bardzo trudna dyscyplina wymagająca niesamowitej precyzji, odpowiedniej dynamiki, skoczności, skupienia by pokonać odpowiednio wszystkie stojące płotki. 

Następną dyscypliną był bieg na 100m. Wystartowało 66 zawodniczek w 16 seriach i 28 zawodników w 6 seriach eliminacyjnych. Wyłonionych zostało 6 finalistów spośród dziewcząt oraz chłopców, którzy nieco później startowali w finałach. Kolejnymi konkurencjami były biegi na 600m, 300m oraz 1000m. Cóż za emocje towarzyszyły wszystkim biegom, a największa wrzawa podniosła się, gdy rozpoczęte zostały biegi sztafet 4x100m. Emocje sięgały zenitu, każdy dopingował swoich zawodników, obserwował czy nie przekroczono strefy zmian, czy pałeczka została prawidłowo podana, czy linie nie zostały nadepnięte. Emocje były wielkie gdyż wśród sztafet żeńskich mieliśmy aż 23 zespoły, które rywalizowały w tej dyscyplinie. Oczywiście w trakcie biegów na płycie stadionu odbywały się również konkurencje techniczne takie jak: skok wzwyż, skok w dal ze strefy oraz pchnięcie kulą. 

Gospodarz wydarzenia UKS Filipides Teresin również miał swoją reprezentację. Na szczególne uznanie zasługują:
— w skoku wzwyż – Zofia Bargieł 1,35m PB – 4 miejsce oraz Pola Kuciak 1.30 PB – 5 miejsce.
— w biegu na 300m – Jagoda Dzikowska 46.03 PB – 4 miejsce oraz Wiktoria Śniadoch 47.64 SB – 9 miejsce.
— sztafeta żeńska 4×100 w składzie: Zofia Bargieł, Alicja Zborowska, Wiktoria Śniadoch, Jagoda Dzikowska osiągnęły wspaniały rezultat 56.25 i 5 miejsce. Należy dodać, iż 3 z naszych reprezentantek były rocznikowo młodsze od dziewcząt, które startowały w innych sztafetach, tym większa radość, że udało im się wykręcić taki czas. Do podium zabrakło naszym 1,55 sekundy. Różnice miedzy poszczególnymi zespołami był niewielkie.

Przez cały dzień towarzyszyła nam wspaniała pogoda, uśmiechy nie schodziły z dziecięcych twarzy i to najważniejsze!. Całą imprezę poprowadzili dla nas: Andrzej Andryszczyk – główny organizator, Prezes i Trener teresińskiej sekcji lekkoatletycznej oraz Anna Śniadoch. 

Dziękujemy serdecznie i już dziś zapraszamy wszystkich za rok!

Zdjęcia:
https://drive.google.com/drive/folders/1jelmuc2s8C2abcCa1M0KETXuvR8rMSmR?usp=sharing

Fotograf: Daria Dziedzic – Instagram: #dzi3dzic.daria
Zdjęcia w galerii pod artykułem wykonane zostały przez klubowych fotoreporterów :).