Medalowy weekend naszych lekkoatletów!

Miniony weekend był bardzo bogaty w ilość zawodów lekkoatletycznych jaka odbywała się na terenie województwa Mazowieckiego. Zawodnicy UKS Filipides podjęli rywalizację w wielu konkurencjach i na różnych stadionach.

Podczas Mistrzostw Mazowsza U16 rozegranych 16.09.2023 w Ciechanowie Julia Giejbatow wywalczyła 3 miejsce w biegu na 600m. Na tych samych zawodach rywalizowali również: Oliwia Matyska oraz Michał Lewandowski także w biegach na 600m.

Tego samego dnia w Warszawie odbył się XI Mityng lekkoatletyczny dla dzieci i młodzieży UKS GEPARD. Zawodnicy przywieźli ze sobą 8 medali, w tym aż 5 złotych!!
W zawodach wzięli udział:
Aniela Śniadoch – 1 miejsce skok w dal U10
Gabriela Rozbicka – 1 miejsce skok wzwyż U16 oraz 1 miejsce 60m – U16
Anna Walendziak – 1 miejsce 300m – U16
Maja Kornatowska – 1 miejsce 600m – U16
Kaja Walendziak – 2 miejsce 300m – U16
Weronika Gumińska – 2 miejsce 600m – U16
Wiktoria Śniadoch – 3 miejsce skok w dal – U12

Po udanych występach w Mityngu UKS Gepard, dwie zawodniczki UKS Filipides przemieściły się na kolejny stadion, by rywalizować w Warszawskiej Lidze Biegowej. Jest to cykl zawodów dedykowany dla dzieci i młodzieży w wieku 7-14 lat. Stadion AWF okazał się być dla nich bardzo szczęśliwy. Słoneczna pogoda oraz dyspozycja dnia na pewno pozytywnie wpłynęły na uzyskanie wartościowego wyniku.

Wiktoria Śniadoch w biegu na 300m w swojej kategorii wiekowej osiągnęła swój najlepszy życiowy wynik 47.51, zdobywając złoty medal. Jej siostra Aniela Śniadoch wystąpiła w biegu na 60m. Wśród 9 latków w ogólnej klasyfikacji zajęła 2 miejsce osiągając wynik 9.91 PB!.

W niedziele podczas Finału Warszawskiej Ligi Lekkoatletycznej 2023, który również odbywał się na stadionie AWF w Warszawie, wystąpiło dwoje zawodników UKS Filipides: Daria Duda oraz Filip Olejnik. W biegu na 200m wystąpiła Daria, która stanęła do walki z bardzo utalentowanymi zawodniczkami, starszymi od siebie. Nie przeszkadzało to jednak, by uzyskać wspaniały wynik 25.95 PB i zająć 3 miejsce spośród 39 zawodniczek. Co więcej Daria Duda pozostawiła za sobą bardzo znane nazwiska. Filip Olejnik zaś wystąpił w biegu na 600m zajmując 4 miejsce!!.

Gratulujemy wszystkim zawodnikom udanych występów w ten piękny i słoneczny weekend!!