Mazowiecka Gala Sportu – Mamy nagrody!!

W dniu 23.10.2023 r. w Centrum Olimpijskim w Warszawie odbyła się Mazowiecka Gala Sportu z udziałem najlepszych sportowców i trenerów.
Gospodarzami gali byli: członek Zarządu województwa
Elżbieta Lanc i Dyrektor Departamentu Mirosław Krusiewicz. Uczestniczyli w niej także olimpijczycy: Tomasz Majewski, Włodzimierz Zawadzki, Andrzej Supron i Marian Woronin.

Podczas ceremonii, zawodniczkom i zawodnikom z województwa Mazowieckiego, wręczono nagrody za wybitne osiągniecia sportowe na arenie krajowej i międzynarodowej w 2022 roku. Łącznie nagrody otrzymało 650 zawodników w różnych dyscyplinach olimpijskich. Byli to młodzi medaliści mistrzostw świata, mistrzostw Europy, mistrzostw Polski w kategoriach juniorów młodszych, juniorów i młodzieżowców. Wśród nagrodzonych znaleźli się Trener Andrzej Andryszczyk oraz wychowankowie UKS Filipides Teresin – Eliza Galińska Lena Suchowolak.

Trener Andrzej Andryszczyk otrzymał nagrodę za wybitne osiągnięcia szkoleniowe w roku 2022. Za swój wkład w rozwój między innymi naszych dwóch znakomitych zawodniczek, które dzięki nieustannemu szkoleniu już od najmłodszych lat wiedziały, co to dyscyplina, sumienność, uczciwa rywalizacja i upór w dążeniu do celu. 

Eliza Galińska otrzymała nagrodę za wywalczenie złotego medalu na Mistrzostwach Polski Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży U18 na 3000 m – Bielsko-Biała 2022 oraz za wygranie biegu na 3 km na 94 Mistrzostwach Polski Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Biegach Przełajowych – Olesno 2022.

Lena Suchowolak otrzymała nagrodę na zdobycie 2 miejsca w Mistrzostwach Polski w Biegach Przełajowych Olesno 2022 na dystansie 2 km.

Gratulujemy nagrodzonym!