Kamil Skorupa – nie zwalnia tempa – czyli kolejna wygrana!

Dopiero co informowaliśmy o wspaniałym biegu Kamila podczas Białostockiego półmaratonu. Kilka dni po tym wydarzeniu, Kamil tak o sobie napisał w mediach społecznościowych:

„12 maja brałem udział w Półmaratonie Białostockim 🏃🏃🏃Trasa tego biegu była naprawdę szybka co w połączeniu z idealną pogodą dało lepszy wynik na mecie niż zakładałem😁. Po drodze udało się zrobić życiówkę na 10 km 33:35, czego prawie nie odczułem. Druga część biegu była już trochę słabsza. Do 14 km udało się trzymać 4 miejsce. Później przez 2 km lekki kryzys. Zwolniłem tempo po 3:32 km. Po czym jakoś na 16 km dogoniła mnie pierwsza z pań i udało się wytrzymać jej tempo do mety. Bieg zakończyłem na 6 miejscu i 3 miejscu w kategorii M20 z czasem 1:12.02.”

Dziś przyszedł czas, by ponownie pochwalić się wynikami Kamila. W niedzielę 19 maja nad zalewem Zadębie odbyła się pierwsza z tegorocznych skierniewickich imprez biegowych, w której wzięło udział blisko 120 zawodników. Trasa biegu poprowadzona była wokół zalewu Zadębie. Zawodnicy pokonywali dystans 10 kilometrów. Ci, dla których ta odległość wydawała się zbyt duża mogli rywalizować w kategorii nordic walking. Idąc z kijkami do pokonania była połowa dystansu głównego, czyli 5 km. Sprzyjająca pogoda i liczna frekwencja sprawiły, iż impreza udała się znakomicie. Kto wygrał? Kamil Skorupa. 😊 Cieszy nas przede wszystkim fakt, że Kamil bardzo chce biegać już jako senior. Nie sztuką jest biegać, kiedy człowiek jest młodziutki, jeszcze większą wartością jest sport, który daje radość w dojrzałym wieku. Bo najważniejsze jest by robić w życiu to co się kocha!

Kamilowi gratulujemy wytrwałości i trzymamy kciuki za kolejne starty!