Halowy Rekord Polski U14 na 300m w wykonaniu Darii Dudy!!

W dniu 25 listopada 2023 roku odbyła się w Spale kolejna edycja Ogólnopolskiego Halowego Finału Ldk! W tym roku była ona wyjątkowa, ponieważ po raz pierwszy gośćmi byli zawodnicy z zagranicy, którzy dostali szansę rywalizacji z naszymi najlepszymi zawodniczkami oraz zawodnikami dzięki środkom unijnym w ramach programu Erasmus+ pozyskanych na realizację projektu Athletics 4 Health, którego Koordynatorem jest Polski Związek Lekkiej Atletyki. W zawodach wzięła również udział grupa młodzieży z Czwartków Lekkoatletycznych. 

Wspaniała rywalizacja odbywała się w ponad 20 konkurencjach. W zawodach brali udział najlepsi zawodnicy w/g tabel w poszczególnych konkurencjach. Łącznie kadra Mazowsza liczyła 39 osób. Nasi zawodnicy zaprezentowali indywidualnie swoje umiejętności w 4 konkurencjach. 

Mistrzynią biegów na 300m w kategorii U14 okazała się nasza niezawodna Daria Duda, która z czasem 41,56 ustanowiła nowy rekord Polski. Gratulujemy!!

Daria wygrała w kategorii międzynarodowej oraz w kategorii LDK. Udzieliła również wywiadu dla telewizji, o którym poinformujemy jak tylko będzie dostępny.

W biegu na 600m U12 wystąpiła Wiktoria Śniadoch, która poprawiła swój halowy rekord zajmując ostatecznie 6 miejsce. Filip Olejnik U14 poprawił swój rekord życiowy w biegu na 1000m o 15 sekund (2:59.29) co pozwoliło mu zająć miejsce w pierwszej dziesiątce najlepszych zawodników. Pola Giejbatow U12 zaprezentowała swoje umiejętności w skoku w dal. Wszyscy bardzo dzielnie walczyli, a konkurencja była duża i silna. 

Wisienką na torcie były biegi sztafet wszystkich województw oraz sztafet złożonych z zagranicznych gości. Do sztafety 8x200m województwa mazowieckiego powołane zostały 2 nasze młode zawodniczki: Wiktoria oraz Daria. Dziewczyny zrobiły fantastyczne zmiany, które przybliżyły całe województwo do zdobycia 2 miejsca.

Serdecznie gratulujemy!