Eliza Galińska z brązowym medalem Mistrzostw Polski

Eliza Galińska – UKS Filipides Teresin – z brązowym medalem Mistrzostw Polski w Biegach Górskich Stylem Anglosaskim na Krótkim Dystansie!!!

Na terenie rezerwatu „Skały w Krynkach”, 30 września br. odbyły się Mistrzostwa Polski Młodzików, Juniorów Młodszych i Juniorów w Biegach Górskich Stylem Anglosaskim.

Gościem honorowym i głównym sędzią zawodów był Andrzej Puchacz – delegat Polskiego Związku Lekkiej Atletyki oraz członek zarządu Międzynarodowej Federacji Biegów Górskich. Zwrócił uwagę na to, że trasa biegu była bardzo trudna technicznie. Najwięcej wysiłku biegaczy kosztował stromy podbieg koło skałek. Dobre wyniki osiągali tu na ogół zawodnicy wyspecjalizowani w biegach górskich. Poprzeczka została położona wysoko. Z biegu zrezygnowało trzech zawodników, w tym Marcin Kubica – dotychczasowy Mistrz Polski.

W biegu uczestniczyło łącznie 119 biegaczy z 23 drużyn. Spośród zawodników UKS Filipides Teresin najlepsze wyniki osiągnęli: Eliza Galińska II miejsce, Michał Pawłowski IV miejsce oraz Kamil Skorupa VIII miejsce. W klasyfikacji klubowej UKS Filipides Teresin zajął 10 miejsce na 23 sklasyfikowane.