Dziewczyny lubią BRĄZ!! – Barbara Bargieł i Eliza Galińska medalistkami Mistrzostw Polski

Wspaniałe wieści dotarły do nas z Włocławka, gdzie odbywały się Mistrzostwa Polski Krajowego Zrzeszenia LZS w LA U18, U20 i U23 w dniach 7-8.06.2024 r. Do udziału w Mistrzostwach w różnych kategoriach wiekowych i dyscyplinach zgłosiło się blisko 900 osób!! Klub UKS Filipides Teresin reprezentowały 2 znakomite zawodniczki – Barbara Bargieł i Eliza Galińska. Już w piątek w godzinach popołudniowych cieszyliśmy się ogromnie z występu Basi, która pobiegła na dystansie 400m w kategorii U18. Basia od początku tego roku wspaniale buduje swoją formę fizyczną, jak również psychiczną. To jest bardzo zasłużony BRĄZOWY medal!!

W sobotę rano, ponownie nastąpił wielki wybuch radości wśród trenerów i zawodników klubowych, gdy okazało się, że w biegu na 3000m również mamy BRĄZOWĄ MEDALISTKĘ. Eliza Galińska, która od kilkunastu miesięcy dzielnie walczy podczas rehabilitacji, podjęła wielkie wyzwanie. Stawiła się na starcie z wielkim optymizmem i wiarą we własne możliwości, z wielką odwagą, bo to jej pierwszy start na tego typu imprezie od 16 miesięcy, mimo. 

Gratulujemy Wam występu i przepięknych brązowych medali, bo one dla Was znaczą dużo więcej niż komukolwiek się wydaje.