Dobre wejście w sezon halowy.

Za nami Ogólnopolskie Halowe Zawody Lekkoatletyczne, które odbyły się w Toruniu 13.01.2024 r. Wystartowało w nich 5 naszych zawodników. Lena Suchowolak oraz Mikołaj Olejnik, którzy znajdują się obecnie na zgrupowaniu Kadry Narodowej B w Toruniu. Jak również żegnające się z naszym klubem: Regina Brudny, Julia i Pola Giejbatow. To początek sezonu, a więc pierwsze halowe starty, które mają przygotować zawodników między innymi do PZLA Halowych Mistrzostw Polski U18 i U20, które odbędą się na początku lutego. Tym bardziej napawa radością i optymizmem wynik jaki uzyskali nasi reprezentanci podczas tych zawodów.

Lena Suchowolak wystartowała w biegu na 800 m i uzyskała czas 2:11.04, co pozwoliło jej na objęcie prowadzenia w statystykach PZLA.  Mikołaj Olejnik w biegu na 1000m wyśrubował wynik do 2:27.71, co plasuje go na 3 miejscu w historii najlepszych wyników w Polsce w kategorii U18. Regina Brudny wystartowała na 1000m i z czasem 2:56.18 objęła prowadzenie w tabeli juniorek młodszych, Julia Giejbatow 600m – 1:41.98 uzyskała na chwilę obecną 10 wynik w kraju, Pola Giejbatow rywalizowała na 1000m uzyskując swoją życiówkę 3:29.97.

Reginie, Julii i Poli życzymy dalszego rozwoju i wielu sukcesów sportowych. 

Z racji ferii w województwie mazowieckim, część zawodników przebywa na obozie sportowym w Przesiece i przygotowuje się do dalszej części sezonu trenując na kultowej „Drodze pod reglami”, stadionie w Karpaczu oraz w hali lekkoatletycznej w Jabloncu nad Nisou.