Daria Duda i Adrian Czułek triumfują na Memoriale Szewińskiej w Toruniu.

Za nami gorący weekend. Zawodnicy UKS Filipides Teresin pojawili się w pełnej gotowości w 2 wielkich halach sportowych. Jedni by spróbować swoich możliwości i rywalizować z najlepszymi, inni by szlifować swoją formę przed najważniejszymi zawodami. 
W dniu 27.01.2024 r. w sobotę, 13 zawodników zajechało do Torunia, aby wystartować w corocznym halowym Memoriale im. Ireny Szewińskiej. Była Ona największą gwiazdą polskiego sportu: 7-krotną medalistką olimpijską, 3-krotną złotą medalistką, a także kilkunastokrotną rekordzistką świata na 100, 200, 400 i 4x400m.
Podczas tych zawodów nasz klub reprezentowali:
–> Wśród najmłodszych w kategorii U12 w biegu na 60m: Zofia Seroczyńska i Aniela Śniadoch. W biegu na 200m: Zofia Seroczyńska, Aniela Śniadoch, Klara Lange i Weronika Korcz. Nasze młode zawodniczki walczyły przede wszystkim z własnym stresem, ponieważ samo wejście na halę zrobiło na nich ogromne wrażenie. To był ich pierwszy, ale jakże ważny start na 200m.

–> W kategorii U14 w skoku wzwyż i w biegu na 200m reprezentowała nas Wiktoria Śniadoch, która poprawiła swoją życiówkę na tym dystansie. W biegu na 600m mogliśmy oglądać naszą nową zawodniczkę Paulinę Boryś. 

–> 7 – osobowa reprezentacja w kategorii U16 spisała się na medal! Jako pierwszy w zawodach wystąpił Adrian Czułek w biegu na 200m. Wiadomo było, że nie będzie lekko, wiadomo było kim są rywale. Adrian wykręcił czas 24.22!! Chwilę musieliśmy poczekać, by odgwizdać sukces. Po zakończonych wszystkich biegach wiwatowaliśmy, gdyż Adrian Czułek zdobył 2 miejsce i srebrny medal!
Wielkie emocje towarzyszyły nam również, gdy na bieżni pojawiła się Daria Duda w biegu na 200m. Przy niesamowitym dopingu w 11 ostatnim biegu w tej kategorii, gdy już wiadomo było jakie są wyniki pozostałych zawodników, Daria wywalczyła 2 miejsce i srebrny medal z czasem 26.15. Tym razem mogliśmy cieszyć się od razu po biegu.
W biegu na 200m wystąpiły również Ania i Kaja Walendziak. Nieco później w biegu na 600m mogliśmy oglądać Maję Kornatowską i Oliwię Matyskę, która pobiła swój rekord życiowy na tym dystansie. Na dystansie 1000m wystąpiła debiutująca zawodniczka Julia Wolska oraz Filip Olejnik, który poprawił swój najlepszy czas w tej konkurencji. 

Kolejnego dnia 28.01.2024 r. już od rana zaczęły się starty zawodników podczas Ogólnopolskiego Halowego Mityngu ŁOZLA w Spale. Do rywalizacji biegowych przystąpili: 60m – Alicja Zborowska, 200m – Barbara Bargieł, Gabrysia Rozbicka, Oliwia Matyska, Pola Kuciak, Szymon Hrehoruk, 300m – Daria Duda, 600m – Wiktoria Śniadoch. W biegach wystąpił również nasz utalentowany zawodnik Mikołaj Olejnik, który pobił rekord w biegu na 600m uzyskując czas 1:21.36. A na końcu dnia mogliśmy oglądać znakomitą Lenę Suchowolak w biegu na 800m, która poprawiła SB na 2:10.23.

Gratulujemy wszystkim startów a przede wszystkim medali i życzymy dużo wytrwałości …