Brązowa odznaka Ministra Sportu i Turystyki powędrowała do Trenera Andryszczyka !!

12 września 2023 roku odbyły się pierwsze uroczyste obchody Mazowieckiego Dnia Olimpijczyka. Zostały one zorganizowane przez Warszawsko – Mazowiecką Radę Olimpijską PKOl, Starostę Powiatu Warszawskiego Zachodniego, Burmistrza Błonia oraz Dyrektora Centrum Sportu w Błoniu. Będzie to wydarzenie cykliczne promujące ideę olimpijską.

W uroczystościach wzięło w udział co najmniej 25 polskich olimpijczyków z Warszawy i Mazowsza. W programie przewidziano m.in. otwarcie uroczystości zgodne z ceremoniałem olimpijskim, film pokazujący osiągnięcia polskich sportowców, wręczenie odznaczeń i dyplomów oraz pokazy sportowe. I co najważniejsze, spotkania młodych sportowców „oko w oko” z polskimi olimpijczykami.

Wśród wyróżnionych osób – Brązową odznaką Ministra Sportu i Turystyki„ZA ZASŁUGI DLA SPORTU” został  Andrzej Andryszczyk – założyciel i trener UKS Filipides Teresin.

Podczas gali „Mazowieckiego Dnia Olimpijczyka” swoje wyróżnienia otrzymało również dwoje mieszkańców Gminy Kampinos – utalentowanych młodzików UKS Filipides Teresin – Julia Giejbatow oraz Michał Lewandowski.

Julia Giejbatow otrzymała dyplom uznania za zajęcie 2 miejsca na dystansie 1500 m podczas Mistrzostw Europy Dzieci w Lekkiej Atletyce w Brnie 2022.

Michał Lewandowski otrzymał dyplom uznania za zajęcie 1 miejsca w Mistrzostwach Polskich Sztafet U16 – 4x600m Białystok 2022.

Serdecznie gratulacje składamy na ręce Trenera Andrzeja Andryszczyka, dziękując przede wszystkim za trud włożony w codzienną pracę nad każdym z zawodników.

„Trener jest kimś, kto mówi ci, czego nie chcesz słyszeć, który widzi to, czego nie chcesz widzieć — po to, żebyś był kimś, kim zawsze chciałeś być.” Tom Landry. 

To właśnie sport uczy tak potrzebnej nam w życiu tolerancji na dyskomfort i za tę naukę serdecznie dziękujemy!!!