Biegamy po Kampinoskim Piekle – relacja

„Biegamy po Kampinoskim Piekle” już za nami. UKS FILIPIDES we współpracy z Gminą Kampinos i Kampinoskim Parkiem Narodowym zorganizował bieg szlakami Puszczy Kampinoskiej oraz po pięknych wiejskich ścieżkach. Pogoda dopisała, choć bieg na dystansie 10 km, przy tak wysokiej temperaturze dał się większości biegaczy mocno we znaki. Nikt jednak nie narzekał, a pierwszy z biegaczy, Pan Tomasz Mikulski, mieszkaniec gminy Kampinos, który wbiegł na linię mety z czasem 32:17. Pierwsza w kat. „Open Kobiet” ma mecie była pani Joanna Tereszkiewicz, z czasem 43:35.

Tego dnia odbywały się również biegi dla dzieci i młodzieży odpowiednio na dystansie 500 i 1000 m. Wysoka frekwencja nie dziwi, gdyż znawcy twierdzą, że bieganie znacząco poprawia zdrowie fizyczne i psychiczne, zmniejsza stres, a nawet pomaga złagodzić objawy depresji – co przy dzisiejszym tempie życia jest niezwykle ważne. Do biegu z pewnością zachęcało również otoczenie – Granica zachwyca o każdej porze roku, a także nasz niezwykle sycący posiłek regeneracyjny.

Impreza nie mogłaby się udać bez naszych niezawodnych sponsorów, którzy ufundowali nagrody specjalne, posiłek oraz wodę w punkcie nawadniania. Słowa podziękowania kierujemy na ręce wolontariuszy, druhów strażaków z OSP z Zawad, Szczytna, Kampinosu oraz Strzyżewa i Wiejcy, służb medycznych i policji, którzy dbali o bezpieczeństwo uczestników biegu.

Zadanie publiczne pn. „Biegamy po Kampinoskim Piekle” sfinansowane ze środków z budżetu Województwa Mazowieckiego”