Biegaj z nami w Kampinoskim Piekle! – już za nami

Podziękowania i brawa należą się tym wszystkim, którzy podjęli wyzwanie i „Biegli z nami w Kampinoskim Piekle”. Trasa zapewne „weszła w nogi”, ale dzięki temu zapamiętacie nas na długo?. Bardzo cieszymy się z udziału najmłodszych zawodników – wasze radosne buzie rozgoniły chmury i mogliśmy bawić się przy doskonałej pogodzie! W głównym biegu najlepszy czas osiągnęła Eliza Galińska – drobna dziewczyna (rekordzistka Polski na 2000m), która pokonała trasę w czasie 0:34:50. Z mężczyzn jako pierwszy na linię mety wbiegł Arkadiusz Pajdosz z czasem 0:35:19.

Dziękujemy Samorządowi Województwa Mazowieckiego za wsparcie finansowe całego przedsięwzięcia, oraz Gminie Kampinos i Pani wójt Monice Ciurzyńskiej za zaufanie i zaangażowanie w organizację biegu. Dziękujemy panu Mirosławowi Markowskiemu Dyrektorowi Kampinoskiego Parku Narodowego za objęcie Honorowym Patronatem biegu, jak również przekazanie przepięknych albumów, które trafiły do rąk najlepszych zawodników. Imprezę patronatem objął Polski Komitet Paraolimpijski a paralekkoatleta, Michał Kotkowski, zdobywca dwóch złotych medali na Mistrzostwach Europy w Berlinie na dystansach 200 i 400 m, był tego dnia naszym gościem specjalnym. Michał przywiózł ze sobą mnóstwo pozytywnej energii oraz wiele gadżetów ufundowanych przez Polski Komitet Paraolimpijski. Pokazał nam wszystkim, że w sporcie nie ma ograniczeń.

Podziękowania kierujemy do prywatnych sponsorów, firm z terenu gminy Kampinos, którzy ufundowali nagrody specjalne dla najlepszych biegaczy.

Impreza nie mogłaby się odbyć gdyby nie wsparcie ze strony służb medycznych oraz druhów strażaków ze wszystkich jednostek, którzy zadbali o zabezpieczenie trasy. Druhowie z OSP Zawady, mający duże doświadczenie w ratownictwie przedmedycznym, dodatkowo zabezpieczali bieg przemieszczając się za uczestnikami biegu głównego. Podziękowania kierujemy na ręce Policji, która tego dnia, współpracując ze służbami i strażakami z Gminy Kampinos fantastycznie zabezpieczyła trasę biegu.

Dziękujemy Patronom Medialnym – Radiu Sochaczew oraz Radiu Fama. Podziękowania kierujemy na ręce pana Włodzimierza Leduchowskiego, Dyrektora Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Błoniu, który czując sportowego ducha również aktywnie włączył się w promocję imprezy!

Szczególne podziękowania kierujemy na ręce wolontariuszy oraz pani Kasi Galińskiej, która tego dnia dbała by w Punkcie nawadniania nie zabrakło dla Was wody. Nasze dziewczyny z Biura zawodów, obsługa, sędziowie – daliście z siebie wszystko!

Na koniec zaś możemy z dumą powiedzieć, że uczestnicy naszego biegu to ludzie wysokiej kultury osobistej – po zakończeniu imprezy, objechaniu trasy –  nie znaleźliśmy żadnych pozostawionych śmieci. Jak widać sport rozwija nie tyko ciało – kształtuje też charakter!

Ze sportowym pozdrowieniem,

organizatorzy: Gmina Kampinos oraz Uczniowski Klub Sportowy Filipides Teresin